Akela's Council Cub Scout Leader Training
Utah National Parks Council's Premier Cub Scout Leader Training Course
Your Subtitle text

Past Courses AC 31

go to AC 30                                                                             go to AC 32

Akela's Council 31

September 16-19, 2015 at Tifie Scout Camp
  Annaleis Smith - Cubmaster


Staff List
Name Staff Position
Original course and Den
 Cindy Gagon
 Volunteer Advisor
 AC 13 - Cheyenne - Purple
 Annaleis Smith
 Cubmaster
 AC 23 - Shawnee - Orange
 Sherry Bryson
 Assistant Cubmaster Activity
 AC 27 - Apache - Blue
 Christa Twitchell
 Assistant Cubmaster Supply
 AC 27 - Cheyenne - Purple
 Julie Perkins
 Assistant Cubmaster Supply
 AC 24 - Apache - Blue
 Mary Perkins
 Pack Trainer
 AC 25 - Paiute - Yellow
 VaLayne Ostler
 Apache (blue) Den Leader
 AC 22 - Cheyenne - Purple
 Laura Rytting
 Cherokee (red) Den Leader
 AC 29 - Cherokee - Red
 Ray Cox
 Cheyenne (purple) Den Leader
 AC 30 - Cheyenne - Purple
 Julie Smith
 Mohawk (green) Den Leader
 AC 28 - Mohawk - Green
 Kurt Ostler
 Paiute (yellow) Den Leader
 AC 30 - Paiute - Yellow
 Shauna Bluemel  Shawnee (orange) Den Leader 
 AC 19 - Paiute - Yellow
 Mary Halvorson
 Trading Post
 AC 20 - Apache - Blue
 Felice Clements
 Resource  AC 18 - Paiute - Yellow
 Scott Jewkes
 Kitchen Coordinator
 AC 16 - Cheyenne - Purple
 Lise Jewkes
 Kitchen Staff
 AC 16 - Apache - Blue
 Joe Perkins
 Kitchen Staff
 AC 26 - Paiute - Yellow
     


Participant List (39)

 Den Name  City / District / Council
 Apache  Barbara Langford   Pleasant Grove, UT / Timpanogos
 Apache  Dee Dee Accordino  St. George, UT / Snow Canyon  
 Apache  Les Mounteer  Springville, UT / Hobble Creek  
 Apache  Lori King  Moore, ID / Grand Teton Council
 Apache  Mike Harris  American Fork, UT / Iron Horse  
 Apache  Paula Anglin  Marietta, GA / Atlanta Area Council  
 Apache   Sherie Ewell  Genola, UT / Mt. Nebo
     
 Cherokee  Janel Bartlett  Ogden, UT / Trapper Trails Council
 Cherokee  Jodi Zabriskie  Payson, UT / Mt. Nebo
 Cherokee  Kathy Farmer  Holden, UT / Arapeen
 Cherokee  Kent Porter  Spanish Fork, UT / Black Diamond
 Cherokee  Lucy Drake  St. George, UT / Snow Canyon
 Cherokee  Michelle Davidson  Ammon, ID / Grand Teton Council
     
 Cheyenne  Barbie Bunker  St. George, UT / Snow Canyon
 Cheyenne  Melanie Gardner  Elberta, UT / Mt. Nebo
 Cheyenne  Phil Cardenaz  Sandy, UT / Great Salt Lake Council
 Cheyenne  Rachel Lyon  Alpine, UT / Alpine
 Cheyenne  Rosalyn Chatterton  Chubbuck, ID / Grand Teton Council
 Cheyenne  Ryan Mattson  Mapleton, UT / Hobble Creek
 Cheyenne  Sandy Pack  Pleasant Grove, UT / Timpanogos
     
 Mohawk  Ashley Wilcox  Mountain Home, UT / High Uintah
 Mohawk  Boyd Hamilton  Orem, UT / Orem
 Mohawk  Brent Ridgeway  Pleasant Grove, UT / Timpanogos
 Mohawk  Louise Harris  American Fork, UT / Iron Horse
 Mohawk  Sharon Peck  St. George, UT / Snow Canyon
 Mohawk  Staci Smith  Blackfoot, ID / Grand Teton Council
 Mohawk  Taina Price  Provo, UT / Provo Peak
     
 Paiute  Darleen Sweeten  Lindon, UT / Timpanogos
 Paiute  Jaimee Radmall  Lehi, UT / Porter Rockwell
 Paiute  Jen Smith  Heber, UT / Wasatch
 Paiute  Jonathan Boone  Provo, UT / Provo Peak
 Paiute  Kelly Farnsworth  Mountain Home, UT / High Uintah
 Paiute  Raquel Larsen  Veyo, UT / Snow Canyon
 Paiute  Sarah Peck  Aberdeen, ID / Grand Teton Council
     
 Shawnee  Diane Stewart  Pleasant Grove, UT / Timpanogos
 Shawnee  Helen Schwenke  Moreno Valley, CA / California Inland Empire Council
 Shawnee  Jamie Bodle  Orem, UT / Orem
 Shawnee  Julia Oldroyd  Provo, UT / Provo Peak
 Shawnee  Mike Smith  Heber, UT / Wasatch























Website Builder