Akela's Council Cub Scout Leader Training
Utah National Parks Council's Premier Cub Scout Leader Training Course
Your Subtitle text

Past Courses AC 15

go to AC 14                                                                             go to AC 16

Akela's Council 15

August 1999 at Camp Maple Dell
Anita Keller - Cubmaster


Staff List
Name Staff Position
Original course and Den
 Jeanette Jensen
 Volunteer Advisor
 AC - Green 
 Anita Keller
 Cubmaster
 AC - Red
 Merrill McDonald
 Assistant Cubmaster Activity
 AC - Brown
 Nancy Peterson
 Assistant Cubmaster Supply
 AC - Green
 Mike Boorman
 Assistant Cubmaster Supply
 AC - Blue
 Bridget Penick
 Pack Trainer
 AC - Turquoise
 Gary Watts
 Apache (blue) Den Leader
 AC - Green
 Alison Snow
 Cherokee (red) Den Leader
 AC - Cherokee
 Renae Laws
 Cheyenne (purple) Den Leader
 AC - Purple
 Doni Bufton
 Mohawk (green) Den Leader
 AC - Yellow
 Kathy Worthen
 Navajo (turquoise) Den Leader
 AC - Turquoise
 Allen Ewell
 Shawnee (orange) Den Leader
 AC - Orange
 Mark Veteto
 Trading Post
 AC - Silver
 Ange' Workman
 Resource / Medical
 AC - Blue
 Kim Davidson
 Food Services
 AC - Purple
 Angie McDonald
 Food Services
 AC - Purple
 Boyd Tracy
 Food Services
 AC - Black

Participant List (20)
 Den Name
City / District
 Apache
 Stephanie Bayles  Delta
 Apache  Wendy Dimond  Payson
 Apache  April Shepherd  Santaquin
     
 Cherokee  Charlotte Bismark  St. George
 Cherokee  Ken Miller  Orem
 Cherokee  Annette Newsom  Orem
 Cherokee  Dianne Garcia  Lehi
 
 Cheyenne  Michael Carr  Spanish Fork
 Cheyenne  Debbie Hannig  Payson
 Cheyenne  Chantel Jensen  American Fork
 
 Mohawk  Janae Anderson  Orem
 Mohawk  Eddy Corbridge  Fillmore
 Mohawk  Mia Nettik  Orem
 
 Navajo  Harold Adams  Riverton
 Navajo  Julie Adams  Lehi
 Navajo  Shan Redd  Blanding
 
 Shawnee  Sue Anderson  Monticello
 Shawnee  Ruth Corbridge  Fillmore
 Shawnee  Carrolee Howell  Orem
 Shawnee  Trixie Williams  Highland




Explanation of Tawa

















Visitors

Website Builder